ایلام

یکشنبه 10 مرداد 1400
درجلسه هماهنگی معاون امداد و نجات استان ایلام با کاربران اپراتورمرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمراستان ایلام مطرح شد:

مغز متفکر مجموعه هلال احمر در حوادث مرکز کنترل و هماهنگی عملیات است

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان ایلام در در جلسه هماهنگی با کاربران اپراتور مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان گفت: مغز متفکر فرماندهی مجموعه هلال احمر در حوادث مرکز کنترل و هماهنگی عملیات است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ جواد بیگ محمدی با تبریک پیشاپیش عید غدیر و عید قربان به بیان الزامات مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان توصیه ها و نکته نظرات لازم را در جهت ارتقاء سطح آمادگی این مرکز بیان کردند. 

بیگ محمدی از کاربران مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان به جهت هدایت کردن و پوشش دادن تمامی عملیات های امدادی در سال گذشته و سه ماهه نخست سال جاری تشکر و قدر دانی کردند. 

وی خاطر نشان کرد: یکی از ضرورت‌های جمعیت هلال احمر به عنوان مغز متفکر یا فعال این جمعیت، این مراکز کنترل و هماهنگی عملیات یا EOC ها هستند و وظیفه اصلی آنها جمع آوری اطلاعات کل سوانح در سطح استان‌ها است، به این ترتیب که هر جایی از استان اتفاقی رخ دهد، اطلاعات را دریافت و بعد از تجزیه و تحلیل، به تیم‌های پاسخگو، عملیات را اعلام کرده و آنها نیز به محل حادثه اعزام می‌شوند. 

وی با بیان اینکه مسئولیت کاری بر عهده اپراتور ها بسیار سخت و حساسی است، تاکید کرد: مدیریت تماس و پاسخگویی در حوادث مختلف و چگونگی چرخه پاسخگویی را که نقش مهمی در موفقیت یک عملیات نجات دارد، چرا که نیروهای پاسخگو وظیفه سنگینی در هدایت عملیات، هماهنگی با ارگان‌ها و سازمان‌های ذیربط را داشته و از سوی دیگر باید با برخورد مناسب موجب حفظ آرامش فرد آسیب دیده باشند تا تیم‌های اعزامی در زمان طلایی و در کمترین زمان افراد آسیب دیده ارائه خدمت کنند. 

وی افزود: با توجه به اینکه در طول هر ماه و تا پایان سال تمرین های تخصصی در سه مدل محدود ، عملکردی و تمام عیار در تمامی شعب جمعیت استان برگزار می شود، گفت: اپراتورهای مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت استان وظیفه هدایت، مستند سازی و ثبت تعداد نیرو و تجهیزات به کار گرفته شده را بر عهده دارند.

در پایان این جلسه هر کدام از کاربران به بیان نکته نظرات، دیدگاه ها ومشکلات حوزه کاری خود پرداختند.

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *