ایلام

سه شنبه 12 مهر 1401

رئیس جمعیت هلال‌احمر در بازدید از پایانه مرزی مهران: ارسال دارو و تجهیزات به عراق 3 برابر اربعین ۹۸ بوده است

رئیس جمعیت هلال‌احمر در بازدید از مرز مهران گفت: با هدف ارتقای خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی، در سال جاری ارسال دارو و تجهیزات از سوی این جمعیت به عراق ۳ برابر سال ۹۸ بوده است.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام ، دکتر پیرحسین کولیوند عصر امروز ۲۲ شهریور ماه با ورود به استان ایلام از پایانه مرزی مهران بازدید کرد.

کولیوند در این سفر از قرارگاه عملیاتی مستقر در مرز مهران، محل ورود و خروج زائران در این مرز، مرکز درمان سرپایی و بستری موقت، ایستگاه خادمین داوطلب، تعمیرات البسه زائران، تیم های عملیاتی مستقر در پایانه مرزی، درمانگاه جمعیت هلال احمر در زرباطیه و درمانگاه امام خمینی (ره) بازدید کرد و در جریان روند خدمات این جمعیت به زائران اربعین قرار گرفت.

رئیس جمعیت هلال‌احمر در حاشیه این بازدید اظهار کرد: ۲۰۰ گروه جهادی با تامین دارو و تجهیزات از سوی هلال احمر، خدمات درمانی سطح یک را به زائران ارائه می دهند و تاکنون روزانه به حدود ۵۰۰ زائر خدمات درمانی داشته اند.

وی افزود: ۴۰ مرکز درمانی جمعیت نیز در داخل خاک عراق با ارائه خدمات درمانی سطح ۲ و ۳ به زائران ایرانی و عراقی خدمت رسانی کرده اند.

رئیس جمعیت هلال احمر یادآور شد: بیمارستان امام علی(ع) و حکیم در نجف در اختیار جمعیت قرار دارد و در مسیر نجف تا کربلا که هر سال ۶ پایگاه درمانی داشتیم، امسال به ۱۶ پایگاه افزایش داده ایم.

کولیوند تاکید کرد: ۳ بیمارستان در مسیر کربلا به نجف به هلال احمر واگذار شده و در داخل کربلا نیز بیمارستان های الحسین(ع) و ابومهدی المهندس توسط هلال احمر پوشش داده می شود.

وی نظارت بر موکب ها از نظر رعایت پروتکل های بهداشتی در داخل عراق با هماهنگی طرف عراقی را از دیگر برنامه‌های این جمعیت عنوان کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: با توجه به شرایط دمایی و گرمای شدید هوا و مشکل گرمازدگی زائران، نیاز به سرم برای افراد گرمازده از مهم ترین نیازهای هلال احمر است که تلاش شده از داخل عراق تامین شود.

کولیوند با اشاره به اینکه در سال 98 حدود 100 تن دارو برای ایام اربعین به عراق ارسال کرده بودیم، تاکید کرد: با ارسال ۳۰۰ تن دارو و تجهیزات در سال جاری، افزایش ۳ برابری را به نسبت سال ۹۸ از این نظر داشته ایم.

کولیوند با اشاره به صدور مجوز ورود بالگرد های این جمعیت به عراق گفت: این امکان در صورت نیاز فراهم شده است و در کنار آن ۲ هواپیمای نیروهای مسلح کشور خدمات بیمارستان هوایی را در صورت لزوم ارائه خواهند داد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: در داخل کشور نیز تیم های امدادی و عملیاتی این جمعیت در مسیر های مهران به نجف ، شلمچه به نجف و چذابه به نجف در حال امدادرسانی به زائران در محورهای مواصلاتی کشور هستند.

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *