ایلام

یکشنبه 10 مرداد 1400

نجات یک دره‌نورد در عملیاتی سخت و نفسگیر در دره ویژدرون ایلام

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: امدادگران این جمعیت در عملیاتی سخت و طاقت فرسا در دره ویژدرون توانستند دره‌نورد سقوط کرده را که دچار ترومای مچ پا شده بود، نجات دهند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، علی اصغر علی اکبری در این خصوص اظهار داشت: دیشب در پی تماس تلفنی با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان ایلام (شماره 112)مبنی بر مصدوم شدن یک نفر در دره ویژدرون که به همراه گروهی از دره نوردان غیر بومی به این دره ورود کرده بودند، با هماهنگی های لازم تیم واکنش سریع مرکز استان به محل حادثه اعزام شده و دو تیم نیز از شهرستان ملکشاهی و یک تیم از مرکز استان جهت پشتیبانی عملیات به حالت آماده باش در آمدند. 
وی ادامه داد: نجاتگران جمعیت هلال احمر در شرایطی سخت و با گذر از مسیرهای پر خطر توانستند ساعت ۹ صبح به مصدوم دسترسی پیدا کرده و پس از انجام اقدامات اولیه امدادی و تثبیت، او را به منطقه ایمن منتقل کنند.
وی گفت: با توجه به ارزیابی انجام شده و گزارش تیم اعزامی، به دلیل توپوگرافی خشن و سخت حاکم بر این دره و ترومای مصدوم که از ناحیه مچ پا دچار شکستگی شده بود امکان انتقال زمینی مصدوم وجود نداشت که با مرکز فوریت های پزشکی استان هماهنگی لازم جهت اعزام بالگرد این مرکز انجام و ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز فرد مصدوم به وسیله بالگرد مرکز فوریت های پزشکی به مراکز درمانی مرکز استان منتقل شد.
وی افزود: با شروع فصل گرما دره ویژدرون که یکی از دره های آبی و پر خطر استان ایلام است هرساله شاهد حضور دره نوردان از نقاط مختلف کشور بوده و عبور از این دره به دلیل توپوگرافی خشن و ریسک بسیار بالا با وقوع حوادث ناگوار و جبران ناپذیری روبروست.
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *