ایلام

دوشنبه 23 تیر 1399
با حضور معاون عملیات سازمان امداد و نجات، مدیران عامل و معاونین امداد و نجات استان های خوزستان، کرمانشاه و ایلام برگزار شد:

جلسه هماهنگی کمیته امداد و نجات ستاد اربعین حسینی به میزبانی استان ایلام برگزار شد

جلسه هماهنگی ویژه اربعین حسینی با حضور معاون عملیات سازمان امداد و نجات ، مدیران عامل و معاونین امداد و نجات استان های خوزستان، کرمانشاه و ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، معاون سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: جلسه هماهنگی کمیته امداد و نجات ستاد اربعین حسینی  و هلال احمر بعنوان مسئول این کمیته با حضور مدیران عامل و معاونین امداد و نجات استان های کرمانشاه، خوزستان و ایلام که درگیر اربعین حسینی هستند به میزبانی استان ایلام برگزار شد تا تمهیدات لازم برای اربعین امسال اندیشیده شود.
 
محمد باقر محمدی با بیان اینکه وظیفه ذاتی هلال احمر در حوزه امداد و نجات است ، اظهار داشت: انشالله در 3 استان ایلام ، خوزستان و کرمانشاه مثل سال های گذشته پایگاه های امداد و نجات جاده ای در نوار مرزی خواهیم داشت و در حال حاضر داریم آمادگی ایجاد می کنیم در این استان ها تا در صورتی که با تصمیم ستاد مرکزی اربعین این حماسه عظیم برگزار شد، جمعیت هلال احمر به وظایف ذاتی خود عمل کند.
 
محمدی بیان کرد: در ایام اربعین حسینی مرز مهران یکی از پرتردد ترین مرزهای کشور است انشالله با امکانات مناسب و برنامه هایی که داریم امیدواریم بتوانیم نسبت به سال گذشته اقدامات موثر و کارگشا تری داشته باشیم.
 
وی ادامه داد: باتوجه به جمعیت میلیونی زائران اربیعن حسینی ما باید آمادگی لازم را داشته باشیم و با افزایش پایگاه های امداد و نجات جاده ای ، آمبولانس ها و تیم های واکنش سریع جمعیت هلال احمر در مسیر تردد زائران بتوانیم خدمت رسانی بیشتر و بهتری به زائران ارائه دهیم.
 
معاون عملیات سازمان امداد و نجات تصریح کرد: در صورت نیاز به اسکان در مرز مهران با امکاناتی که در مرز مهران مستقر خواهد شد آمادگی کامل برای اسکان اضطراری زائران را داریم.
 
محمد باقر محمدی گفت: در کل کشور 14 هزار و 200 تیم عملیاتی پا به کار در قالب تیم های واکنش سریع و تیم های امداد و نجات جاده ای شامل 68 هزار نفر هستند، این تیم ها در زمینه های متعدد آموزش دیده اند و آمادگی دارند برای مقابله با حوادث و سوانح مختلف کشوری اقدام کنند.
 
وی افزود: امیدواریم در کشور اتفاق خاصی پیش نیاید اما اگر خدای نکرده حادثه ای پیش بیاید با ساماندهی و تیم های آموزش دیده هلال احمر ، آمادگی داریم در کنار مردم باشیم و جهت مقابله اقدام کنیم.
 
در این جلسه مدیران عامل و معاونین امداد و نجات استان های کرمانشاه، خوزستان و ایلام ضمن ارائه گزارش عملکرد حماسه اربعین حسینی در سال گذشته ، جهت هر چه بهتر برگزار شدن این حماسه عظیم و خدمت رسانی بهتر به زائران اربعین مسائل، مشکلات و پیشنهادات خود را  ارائه نمودند.
کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *