ایلام

پنجشنبه 08 آبان 1399

از برگزاری جلسه هم اندیشی و برنامه ریزی دهه اول محرم تا اجرای “نذر سلامت” توسط جوانان هلال احمر ایلام

سرپرست معاون امور جوانان هلال احمر استان ایلام از برگزاری جلسه هم اندیشی و برنامه ریزی دهه اول محرم و اجرای طرح “نذر سلامت” در هیئت حضرت علی اکبر(ع) هلال احمر شعب شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ شکراله جایدری با تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری آقا اباعبدالله الحسین (ع) در آغاز ماه محرم ضمن تشریح فعالیت های بشردوستانه و فرهنگی جوانان هلال احمر این استان گفت: اعضاء هیئت حضرت علی اکبر(ع) هلال احمر شعب شهرستان اقدام به برگزای جلسه هم اندیشی و برنامه ریزی دهه اول محرم و فضا سازی و سیاه پوش کردن محیط اداره و کانون کردند.

وی بیان کرد: به مناسبت فرا رسیدن شهادت امام حسین(ع) و در راستای حفظ و ترویج فرهنگ دینی، اهمیت واقعه کربلا و آئین های مهم عاشورایی، اعضای جوانان هلال احمر شهرستان های ایلام، دره شهر، دهلران و مهران اقدام به سیاه پوش کردن کانون های جوانان و محیط اداره کردند.

وی در ادامه افزود: در این ایام سعی می شود با هویت بخشی سیمای بصری و استفاده از تمام ظرفیتهای کانون های جوانان، فلسفه عاشورا و محرم تبیین و این واقعه زنده نگه داشته شود.

سرپرست معاون امور جوانان استان ادامه داد: امسال نیز مانند سال های گذشته با شور و عشق خاصی با نصب پرچم و ریسه های مشکی و نصب کتیبه اقدام به سیاه پوش کردن فضا و محیط کاری در کانون های جوانان شد تا بار دیگر عهدی با سیدوسالار شهیدان بسته باشیم به بلندای مهربانی و انجام کار خیر که رمز موفقیت جوانان است.

وی با بیان اینکه طرح «نذر سلامت» با هدف تشکیل تیم‌های خادمان حسینی هلال احمر، ویژه ماه محرم اجرا می‌شود گفت: در این طرح هر یک از شعب هلال احمر در شهرستان‌های استان ایلام همچون سراسر کشور در تیم‌های مختلفی متشکل از اعضای جوان خود، در هیأت‌های مذهبی از پیش تعیین شده مستقر خواهند شد.

جایدری افزود: تب سنجی عزاداران،  همکاری در نشانه گذاری برای تعیین فواصل اجتماعی، همکاری در ضد عفونی محل عزاداری، کنترل پوشش ماسک عزاداران و مواردی از این دست، از عمده وظایف تیم‌های خادمان حسینی هلال در ایام محرم و در قالب طرح «نذر سلامت» خواهد بود.

admin
تهیه کننده:

admin

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *