ایلام

پنجشنبه 08 آبان 1399

توسعه خانه‌های هلال در دستور کار جمعیت هلال احمر استان ایلام است


مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام بر ارائه آموزش همگانی و توسعه خانه‌های هلال در شهرستانها و مناطق روستایی استان تاکید کرد و گفت: تقویت و توسعه خانه های هلال موجب آمادگی بیشتر و توانمندسازی جوامع محلی برای مقابله با آسیب ها و کاهش آسیبهای ناشی از حوادث غیرمترقبه می شود.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام ، علی اصغر علی اکبری در جلسه شورای مدیران جمعیت هلال احمر استان اظهار داشت:در حال حاضر تعداد ۲۷ خانه هلال روستایی در سطح استان وجود دارد  و در هفته دولت خانه های هلال جدید در روستاهایی که ظرفیت ایجاد خانه های هلال را دارند افتتاح می گردد.
علی اکبری خاطر نشان کرد: با توجه به دغدغه های رئیس جمعیت هلال احمر و اهمیت تشکیل خانه های هلال ، توسعه خانه های هلال و ارائه آموزش های همگانی در شهرستان ها و مناطق روستایی جهت پاسخگویی مطلوب تر و به موقع در زمان بروز حوادث در دستور کار جمعیت هلال احمر استان قرار دارد.
وی تصریح کرد: هدف اصلی از توسعه خانه های هلال، برگزاری دوره های آموزش همگانی کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات در شهرستان ها و مناطق روستایی است تا با توانمندسازی و آمادگی جوامع محلی در امر امدادرسانی در زمان حوادث و سوانح تا رسیدن نیروهای امدادی، هر فرد امدادگر خانواده خود باشد.
وی با اشاره به جایگاه خانه‌های هلال در زمینه آموزش همگانی گفت: ارائه آموزش به اعضای خانه های هلال موجب می شود تا سطح آگاهی‌جامعه روستایی و مناطق مختلف استان در برابر مخاطرات تقویت شود همچنین وجود نیروهای آموزش دیده و متخصص در زمان بروز حادثه موجب افزایش سرعت امدادرسانی می شود.
وی اظهار داشت: آموزش های همگانی کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات از مرداد ماه در خانه های هلال استان آغاز شده است.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ادامه داد: در خانه‌های هلال کلاس‌های آموزش همگانی با تعداد هر کلاس ۱۰ نفر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گزاری اجتماعی در چهار رده سنی کودکان(۸ تا ۱۲ سال)، نوجوانان (۱۳ تا ۱۸سال)، جوانان( ۱۹ تا ۳۵ سال) و بزرگسالان (بالای ۳۶ سال) برگزار می شوند.
علی اکبری افزود: حداکثر پنج دوره آموزشی برای هر خانه هلال در نظر گرفته شده است.

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *